Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Georgieva: FMN do t’u ndihmojë shteteve të prekura nga konflikti eventual mes Rusisë dhe Ukrainës

Fondi monetar ndërkombëtar (FMN) është i gatshëm t’u ndihmojë vendeve, të cilat mund në ndonjë mënyrë të preken nga konflikti mes Rusisë dhe Ukrainës dhe nga sanksionet e imponuara nga qeveritë perëndimore, deklaroi sot drejtoresha e FMN-së, Kristalina Georgieva.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle