0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Gençovska në kufirin bullgaro-rumun do të takohet me qytetarët e evakuuar nga Ukraina, mes të cilëve edhe nga Maqedonia e Veriut

Ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Teodora Gençovska, sonte, do t’i prit shtetasit e evakuuar bullgarë nga qytetet Kiev dhe Odesa, të cilët në kufirin e Bullgarisë me Rumaninë pritet të arrijnë rreth orës 21, kumtoi pres qendra e MPJ-së bullgare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle