0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Gazeta e pavarur ruse “Novaja Gazete Evropa” filloi të botohet në Letoni

Edicioni pilot i të përditshmes së re të pavarur ruse "Novaja Gazeta Evropa", i nisur nga gazetarët e kësaj gazete opozitare, ka mbërritur në kiosqet e gazetave në Letoni dhe në Ditën e Fitores në Rusi, 9 maj, do të dëshmojë se Moska nuk ka arritur të heshtë gazetarinë e pavarur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle