Botë SQBotë.Portal SQ

GAVI: Shfaqja e variantit omikron është tregues i sistemit jo të drejtë të vaksinave në botë

Asociacioni ndërkombëtar për promovimin e vaksinimit të pranueshëm dhe të drejtë në botë "Gavi Vaccine Alliance" vlerësoi se shfaqja e një lloji të ri të koronavirusit - omikron është tregues i mungesës së vaksinave në shumë pjesë të botës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle