0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Gatishmëri mesatare tatimore, duhet të përmirësohet kapaciteti i administratës tatimore

Në fushën e tatimit, shteti është mesatarisht i përgatitur, vlerëson Komisioni Evropian (KE) në Raportin e fundit për avancim në eurointegrime. Është arritur, qëndron në Raport, avancim i caktuar në uljen e barrës administrative për tatimpaguesit dhe përmes ndërtimit të shërbimeve për e-tatime.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle