Evropë SQEvropë.Portal SQ

Gasum: Rusia këtë javë do ta ndërpresë dërgesën e gazit për Finlandën

Finlanda mund të mbetet pa furnizime me gaz rus këtë javë, kryesisht për shkak të kërkesës së Moskës për të paguar gazin në rubla dhe kërkesës së sotme zyrtare nga Helsinki për t'u bashkuar me NATO-n, tha sot furnizuesi shtetëror finlandez i gazit "Gasum".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle