Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

“Gardijan”: Shoqëria civile e Ukrainës kërkon zona të sigurta për refugjatët në vend

Dyzet shoqata  civile ukrainase dërguan thirrje të përbashkët  ndaj Perëndimit të vendosë zona të sigurta për refugjatët në Ukrainë, si dhe të ndihmojë në dokumentimin e të gjitha krimeve të kryera nga forcat ruse, në mënyrë që të mund të përdoret në procedurën që do të ngritet para Gjykatës Penale Ndërkombëtare.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle