0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKronikë SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Gabimi njerëzor është arsyeja më e besueshme për aksidentin, ndërsa jo akti terrorist ose tuba me naftë (PLT)

Autopsitë tregojnë se të gjithë të vdekurit në aksident kanë vdekur nga ngulfatja, dhe jo nga përplasja. Kjo do të thotë se ata ishin gjallë në momentin e zjarrit. Vlerësimi përfundimtar i shkaqeve të aksidenteve do të duhet të jepet nga analiza përfundimtare, por versioni kryesor për momentin është gabim njerëzor – si shkak i aksidentit, deklaroi në konferencën e sotme për shtyp zëvendësprokurori dhe drejtor bullgar i Shërbimit Hetimor Kombëtar Borisllav Sarafov. U shqyrtuan por kategorikisht janë hedhur poshtë edhe versionet për akt terrorist dhe tuba me naftë, si arsye të mundshme për aksidentin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle