Botë SQBotë.Portal SQ

G-7 do të bisedojë për vazhdimin e evakuimit nga Afganistani

 Liderët e Grupit të shtatë vendeve më të zhvilluara në botë (G-7) në takimin e sotëm virtual do të bisedojnë për vazhdim potencial të afatit për evakuim të më shumë se mijëra njerëzve nga Afganistani, që skadon më 31 gusht, si dhe për atë nëse do ta njohin qeverinë e talebanëve apo të vendosin sanksione.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle