Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Frilland: Kanadaja vendos tarifa prej 35 për qind për eksportet nga Rusia dhe Bjellorusia

Autoritetet kanadeze kanë vendosur të heqin Rusinë dhe Bjellorusinë nga statusi tregtar i vendeve më të favorshme dhe të vendosin tarifa prej 35 për qind për eksportet nga ato vende, deklaroi zëvendëskryeministrja kanadeze Kristija Frilland për gazetarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle