Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Frankojanis dhe Onal në Athinë kanë biseduar për agjendën pozitive midis Greqisë dhe Turqisë

Progresi në tema konkrete nga e a.q. agjendë pozitive midis Greqisë dhe Turqisë, marrëdhëniet tregtare dhe të biznesit, perspektivat për bashkëpunim në transport dhe telekomunikime, si edhe përforcimi i bashkëpunimit në përballjen me sfidat lidhur me mjedisin jetësor, kanë qenë pjesë e temave të cilat i kanë shqyrtuar zëvendës-shefat e diplomacisë greke dhe turke, Kostas Frankojanis dhe Sedat Onal, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle