Evropë SQEvropë.Portal SQ

Franca përforcon operacione në det pas vdekjes të emigrantëve

- Franca njoftoi se mobilizon rezervistë dhe përforcon operacione për shpëtim në det në momentin kur Londra dhe Parisi shkëmbejnë akuza për vdekjen e 27 emigrantëve të cilët humbën jetën në tentimin që të mbërrijnë në Britani me ndihmë të anijes me gumë. Emigrantët janë mbytur në La Mansh.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle