0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Franca nga nëntori e ndërpret RTV abonimin e detyrueshëm

Këshilli Kushtetues i Francës miratoi heqjen e abonimit të detyrueshëm në RTV dhe vendosi kërkesa të rrepta për Qeverinë - për të garantuar financimin dhe pavarësinë e servisit publik, raporton Beta.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle