Evropë SQEvropë.Portal SQ

Franca me siguri nuk do të japë pëlqim për marrëveshjen “BE-Australi, pohoi “Politiko”

Negociatat për marrëveshje ndërmjet BE-së dhe Australisë me siguri do të ndërpriten për shkak të kundërshtimit të Francës të cilës Kanberra ia anuloi marrëveshjen për nëndetëse  me vlerë prej  miliarda, lajmëroi Politiko. Sipas deklaratave të përfaqësuesve francez shteti vështirë se do të marrë pjesë në biseda të tilla.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle