0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Franca e tmerruar nga pedofilia në Kishën katolike, papa i pikëlluar për viktimat e dhunës seksuale

Franca është e tronditur, e tmerruar dhe në mosbesim nga gjetjet e Komisionit të pavarur për abuzimine seksuale në Kishën katolike franceze (CIASE), e cila ka punuar për 2.5 vjet dhe dje në opinion doli me ​​një 2.500 faqe, të cilat konkludojnë se për 70 vjet, nga viti 1950 e deri më sot, në Kishën Katolike Franceze janë zgjedhur "midis 2.900 dhe 3.200 priftërinj pedofilë".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle