Botë SQBotë.Portal SQ

Fondacioni Bill dhe Melinda Gejts do të investojë 120 milionë dollarë në tableta kundër Kovid-19

Fondacioni Bill dhe Melinda Gejts sot njoftoi se do të investojë deri në 120 milionë dollarë me qëllim që ta lehtësojë qasjen e vendeve të varfra në tableta për mjekim nga Kovid-19, trajtim për të cilin besojnë se do ta shuajë pandeminë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle