0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Fon der Lajeni me Vuçiqin: Besoj në zgjidhjen e krizës në veri të Kosovës

Jemi të shqetësuar për krizën aktuale në veri të Kosovës, por thellësisht jam e bindur se është e mundur të vijë deri në deeskalim  dhe të gjendet një zgjidhje e qëndrueshme, deklaroi kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen në Megjurovë të Poshtme, në afërsi të Nishit, ku me presidentin Aleksandar Vuçiqin nënshkruan marrëveshje për ndërtimin e autostradës Nish - Prishtinë dhe ku filloi ndërtimi i aksit hekurudhor Nish Brestovac, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle