0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Fon der Lajen: Ukraina arriti progres sepse Evropa është në zemrat e tyre, e njëjta vlen edhe për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

- Pjesa më e madhe e progresit të Ukrainës në reformat në BE është arritur sepse populli e ka Evropën në zemrat dhe mendjet e tyre. E njëjta vlen edhe për miqtë tanë në Shqipëri, në Maqedoni të Veriut dhe përgjatë Ballkanit Perëndimor. Vlen edhe për Moldavinë dhe Gjeorgjinë, të cilat gjithashtu kërkuan që të përfshihen në Unionin tonë. Era e ndryshimeve po frynë përgjatë kontinentit tonë, porositi, mes tjerash kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen në fjalimin e saj në forumin e dhjetë „Athens democracy forum“, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle