0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQ

Fon der Lajen: Me IGB-në fillon epoka e re e planit energjetik për Bullgarinë dhe BE-në

Me fillimin e sotëm të punës komerciale të interkonektuesit të gazit Greqi-Bullgari (IGB), filloi epokë e re për Bullgarinë dhe BE-në, deklaroi kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, në fjalimin në ceremoninë e lëshimit në përdorim të interkonektuesit, që u mbajt në Pallatin kombëtar të kulturës në Sofje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle