0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Fon der Lajen: Keni arritur avancim të jashtëzakonshëm, tani BE-ja e ka radhën

Është e vërtetë se e ardhmja e Maqedonisë së Veriut është në BE dhe ju duam afër nesh. Komisioni Evropian dhe unë vetë, qëndrojmë në atë se ju keni arritur një avancim të jashtëzakonshëm dhe duam të jem e qartë se tani BE-ja e ka radhën, deklaroi sot kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Zoran Zaev pasdite në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle