Ballkan SQBallkan.portal SQ

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon, një e treta e popullsisë jeton me më pak se 5.5 dollarë në ditë

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në vitin 2020 një e treta e popullsisë ka jetuar me më pak se 5,5 dollarë në ditë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle