Botë SQBotë.Portal SQ

FMN: Lufta në Ukrainë do ta përshpejtojë kalimin në valutat digjitale

Sanksionet financiare ndaj Rusisë gradualisht mund ta zvogëlojnë dominimin  e dollarit dhe ta ndajnë sistemin monetar ndërkombëtar, deklaroi përfaqësuesja e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Gita Gopitan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle