0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

FMN: Lufta në Ukrainë do ta frenojë rritjen globale

Invazioni rus në Ukrainë do të ndikojë mbi ekonominë globale, do ta ngadalësojë rritjen e saj dhe do ta rrisë inflacionin dhe mundet në mënyrë thelbësore ta formësojë rendin global ekonomik në afat të gjatë, konsideron Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle