Biznes SQBiznes.portal SQ

FMN: Ekonomitë në zhvillim të përgatiten për t’i rritur normat bazë të interesit në SHBA

 Ekonomitë në zhvillim duhet të përgatiten për t'i rritur normat bazë të interesit në SHBA, ndërsa nëse përshpejtohet nga FED-i, mund të përballet me derdhje të kapitalit dhe dobësim të valutës vendore, paralajmëroi Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle