0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Florens Robin: Franca është e gatshme të ofrojë ndërmjetësim mes Sofjes dhe Shkupit

Ambasadorja franceze në bullgari, Florens Robin deklaroi se për vendin e saj çështja e zgjerimit të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është jashtëzakonisht me rëndësi dhe si kryesuese me BE-në në gjysmën e parë të vitit 2022 Franca do të ofrojë ndërmjetësim për përballje me kontestin mes Sofjes dhe Shkupit, Në këtë mënyrë, siç thotë në deklaratën për radio Darik, do të mund të zgjidhet kontesti mes dy vendeve dhe do të pohohet përcaktimi evropian i Parisit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle