0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Fjalim i jashtëzakonshëm i Putinit drejtuar kombit: Ukraina është krijuar nga Rusia

Presidenti rus, Vlladimir Putin në fjalimin televiziv drejtuar kombit e arsyeton vendimin sipas të cilit së shpejti ka ndër mend ta njohë sovranitetin e të ashtuquajturës Republika Popullore e Donjeckut dhe të ashtuquajturës Republika Popullore e Luganit në Ukrainë, të cilat nuk janë të njohura nga asnjë anëtare e KB-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle