0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Fituesi i Çmimit Nobel në Mjekësi është suedezi Pabo

Fituesi i Çmimit Nobel për Mjekësi për këtë vit është gjenetisti suedez Svante Pabo, për zbulime në fushën e gjenomave të zhdukura të homininëve dhe evolucionit njerëzor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle