Evropë SQEvropë.Portal SQ

Finlanda përkohësisht ka mbyllur një autostradë për shkak të kryerjes së një stërvitje të aeroplanëve luftarakë

Finlanda ka mbyllur një pjesë të njërës prej autostradave të saj kryesore për pesë ditë për herë të parë pas disa dekadave për t'iu lejuar aeroplanëvet të saj luftarakë të praktikojnë uljen dhe ngritjen në një pistë rrugore rezervë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle