Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Finlanda dhe Irlanda e mbështesin liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovën në Këshillin e Evropës

Ministrja e Çështjeve evropiane të Finlandës, Titi Tupurainen dhe homologu i saj irlandez, Tomas Birn, të cilët i kryesojnë delegacionet përkatëse shtetërore të cilët janë për vizitë në Kosovë, deklaruan se vendet e tyre e mbështesin liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle