Ballkan SQBallkan.portal SQ

Filluan negociatat për të formuar qeveri pas zgjedhjeve parlamentare në Bullgari

Negociatat për mbështetje të qeverisë së ardhshme bullgare me mandat të koalicionit fitues "Vazhdojmë me ndryshimet" tashmë kanë filluar dhe janë duke u zhvilluar, deklaroi për BNR-në, Daniel Lorer, i afërt me liderët Kiril Petkov dhe Asen Vasilov, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle