0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQShoqëri SQ

Fillon regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe banesave

Në 50 rajone të regjistrimit në Maqedoninë e Veriut sot fillon Regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe banesave.  Operacioni statistikor zyrtarisht fillon sot në mëngjes në orën 8, ndërsa do të zgjasë deri më 30 shtator, deri atëherë do të zgjasë edhe regjistrimi onlajn i diasporës, që filloi më 1 mars. Deri tani në diasporë janë regjistruar përafërsisht 191.000 qytetarë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle