0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQVideo deklaratë SQ

Fillon realizimi i investimit më të madh në rrjetin transmetues elektroenergjetik

– Investimi më i madh në rrjetin e transmetuesit eletroenergjetik në vend, që kushton 50 milionë euro, i cili është me rëndësi të madhe rajonale, kështu kryeministri Zoran Zaev e paralajmëroi ndërtimin e stacionit transformator në Ohër i cili me hyrje dhe dalje do të lidhet në transmetuesin 400-kilovoltësh Manastir (Maqedonia e Veriut) – Elbasan (Shqipëri).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle