0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Fillon dialogu strategjik në mes Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-së

Marrëdhëniet dypalëshe në mes Shkupit dhe Uashingtonit, por edhe çështjet e interesit global do të jenë në fokusin e dialogut strategjik në mes Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-së që fillon sot në Uashington, dhe vend të posaçëm në bisedimet do të kenë edhe temat nga fusha e bashkëpunimit rajonal, mbrojtjes dhe sigurisë, energjetikës, bashkëpunimit ekonomik, tregtisë dhe investimeve, bashkëpunimit kulturor, si dhe çështje nga fusha e arsimit, zhvillimit demokratik dhe luftës kundër korrupsionit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle