0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Filloi vlerësimi i dëmeve ndaj sipërfaqeve bujqësore nga moti i lig

Prej sot komisionet fillojnë të punojnë në mënyrë që të bëhen vlerësimet për atë se sa është dëmi në sipërfaqet bujqësore pas motit të lig që e kaploi vendin. Për komunën Llozovë, vlerësimi do të bëhet në 10 ditët në vijim për shkak se bëhet fjalë për një nga rajonet më të goditura në këto tre ditë, deklaroi ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Ljupço Nikollovski sonte në Ditarin e TV Sitel.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle