Lajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Filloi vendosja e kanalizimit atmosferik në Shuto Orizarë

Në Komunën Shuto Orizarë prej sot fillon vendosja e kanalizimit atmosferik. Projekti është pjesë e 99 projekteve të komunave, financuar nga grupacioni TAV. Me rastin e fillimit të këtij projekti, në ngjarjen e sotme morën pjesë kryeministri Zoran Zaev, kryetari I Komunës së Shuto Orizarës, Kurto Dudush dhe drejtori I TAV-it, Metin Batak.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle