Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Filloi seanca në Parlamentin bullgar, në të cilën do të zgjidhet Qeveria

Filloi seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit kombëtar në të cilën do të zgjidhet kryeministri i Bullgarisë dhe do të votohet për përbërjen e propozuar të qeverisë së re të koalicionit. Për kryeministër është poropozuar Kiril Petkov nga "Vazhdojmë me ndryshimin", lajmëroi korrsespondenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle