Kulturë SQKulturë.Portal SQLajme nga komunat SQShkup SQShoqëri SQ

Filloi instalimi i konstruksionit metalik në fasadën e Sallës Universale

Rikonstruksioni i Sallës Universale në qendër të Shkupit është në zhvillim e sipër. Sot mbërriti konstruksioni metalik i sallës së re, instalimi së cilës do të mundësojë përfundimin e shpejtë të pjesës së jashtme të kësaj ndërtese kulti për Shkupin dhe shkupjanët. Projekti për rikonstruksionin e Sallës Universale është punuar dhe dhënë donacion nga arkitekti i famshëm Bujar Muça.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle