0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Filloi edicioni i 60-të i Mbrëmjeve strugane të poezisë

Ministrja e Kulturës, Irena Stefoska e hapi mbrëmë edicionin e 60 -të jubilar të ngjarjes ndërkombëtare të poezisë Mbrëmjet strugane të poezisë me akrostikën "T'ga za jug". Duke iu referuar termave karakteristikë të Strugës, fjalimin ia kushtoi poetëve, duke u uruar atyre shumë vargje dhe vite të tjera të suksesshme në Mbrëmjet strugane të poezisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle