0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQLajme nga komunat SQShkup SQ

Filloi aksioni vjeshtor për rinovimin e gjelbërimit në Shkup

Fillon aksioni vjeshtor për rinovimin e gjelbërimit në qytetin e Shkupit, nga rruga “Moskovska” deri në rrugën “Pariska”, në hapësirë prej rreth 4.000 metra katrorë. Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov në konferencën e sotme për media theksoi se në këtë hapësirë vendoset sistem i plotë “pikë pas pike”. Me këtë sistem do të mundësohet zhvillim i vegjetacionit dhe ngritje e standardeve për cilësi të sipërfaqeve të gjelbra dhe ndarjen e komunikacionit për këmbësorë dhe biçikleta.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle