0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Filipov për MIA-n: Negociatat të vazhdojnë, në rerefendum me koka më të ftohta, me më shumë përvojë nga procesi negociues dhe me institucione të përforcuara

Në matricën aktuale komplekse të marrëdhënieve të përgjithshme në vend, do të ishte më e pranueshme arritja e marrëveshjes në kuadër të Kuvendit, vazhdimi i negociatave, investimi i përpjekjeve të çdo qelize të shoqërisë për përfundimin e tyre më të hershëm dhe pastaj ka mundësi për referendum, thotë në një intervistë për MIA-n ambasadori prof. dr. Gjorgi Filipov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle