0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Filipçe: Virusi po përhapet tek të rinjtë, në kampusin e USHCM do të kryhet vaksinimi I tyre

Procesi i vaksinimit po shkon mirë dhe rritet shtrirja e vaksinimit,veçanërisht tek qytetarët e moshuar. Mbi 40 vjeç janë vaksinuar 53 për qind e popullsisë së përgjithshme dhe kjo është arsyeja pse tani po e theksojmë rëndësinë e vaksinimit të qytetarëve të rinj gjithashtu. Tani ata janë kategoria që është më pak e mbrojtur. Virusi po përhapet mes tyre. Ata mund ta përhapin virusin tek familjet e tyre. Vaksina është vërtetuar se është e sigurt, është provuar të jetë efektive, nuk duhet të ketë frikë. Kjo është një nga mënyrat shtesë për të parandaluar përhapjen e virusit, tha sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle