0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Filipçe: Spitalet janë të mbushura me pacientë të pavaksinuar

- Vaksina seriozisht e zvogëlon rrezikun nga forma e rëndë e sëmundjes dhe sipas studimeve 20 herë e zvogëlon rrezikun nga vdekja. Dhe kjo duhet të jetë motivim për qytetarët. Një përqindje e madhe e pacientëve të sapodiagnostifikuar, 80 dhe disa përqind edhe nga ata të cilët janë në spital janë të pavaksinuar, që do të thotë se  ky është problemi  jo vetëm tek ne,. por gjithkund. Bisedojmë edhe me kolegët nga rajoni, gjithkund spitalet janë të mbushura me pacientë të pavaksinuar, theksoi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot në Butel, ku kreu mbikqyrrje  në punët ndërtimore të ambulancës së re.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle