0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Filipçe: Shpërblimi për mjekët amë është masë e mirë, për momentin nuk do të ketë vaksinim të detyrueshëm

Kompensim financiar i njëfishtë prej 30 denarë për një pacientë për mjekët amë deri sa të arrihet dhe tejkalohet përfshirja prej 70 për qind me vaksinimin nga numri i përgjithshëm i pacientëve të regjistruar tek ata do tu jepet në fund të muajit të pranverës dhe fillim e verës të vitit të ardhshëm, në bazë të rezultateve të arritura, kumtoi sot ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe prej se Qeveria dje në seancën e 112-të e solli këtë vendim për të stimuluar vaksinimin në vend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle