0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Filipçe: Rekomandim për dozën e tretë të vaksinës për qytetarët mbi 60 vjeç, për punonjësit shëndetësor dhe pacientët me gjendje të imunokompromentuar

Doza e tretë e vaksinës rekomandohet për të gjithë qytetarët mbi moshën 60 vjeç, të gjithë punonjësit shëndetësorë pavarësisht nga mosha dhe të gjithë pacientët me gjendje të imunokompromentuar pavarësisht moshës. Këtë e deklaroi sot ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, i cili tha se këto janë rekomandimet e reja të Komitetit të Imunizimit me anëtarët e të cilit ai mbajti takime dje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle