0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Filipçe: Presim të arrijnë dy nga shtatë pacientët që u shtruan në spitalin “Pirogov” në Bullgari

Dy nga gjithsej shtatë pacientë që janë hospitalizuar në spitalin “Pirogov” i presim të arrijmë nga Bullgaria. Unë në mëngjes kam biseduar me drejtorin e spitalit. Ata janë në gjendje stabile siç kanë qenë gjatë gjithë procesit. Bëhet fjalë për një vajzë 17 vjeçe dhe një pacient më të moshuar. Ata kanë lëndime, duhet të vendosen në Klinikën për kirurgji plastike, këtu janë siguruar vende, ka deklaruar para Qendrës urgjente klinike, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle