0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Filipçe: Për momentin 90 për qind e të gjithë pacientëve të hospitalizuar janë të pavaksinuar

E papërgjegjshme është ta testojmë imunitetin njerëzor  të sëmundjes së rrezikshme në kushte kur e kemi dëshmuar vaksinën efikase për të njëjtën. Nuk guxojmë të lejojmë të presim valë dhe lloje të reja, të pavaksinuar, porositi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle