0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Filipçe: Nga mesi i tetorit do të ketë masë të re me të cilën do të mund të funksionojnë vetëm qytetarët e vaksinuar plotësisht

- Tani për tani masa të reja restriktive ose  rekomandime nuk do të ketë përveç  asaj që tani është si kritet për hyrje në ngjarje, restorane dhe kërkohet të paktën një dozë vaksinë. Nga mesi i tetorit do të ketë masë me të cilën do të mund të funksionojnë  vetëm qytetarët e vaksinuar plotësisht, theksoi  ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe duke qenë mysafir në televizionin Kanal 5.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle