0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Filipçe: Me kohë janë propozuar masat, udhëheqësit e institucioneve t’i motivojnë të punësuarit që të vaksinohen

– Masat të cilat i solli Qeveria për parandalimin e përhapjes së Kovid-19 vlejnë për të gjitha ngjarjet e organizuara, seminare, konferenca, vizita të objekteve hotelierike në hapësira të mbyllura për çka ekzistojnë protokolle edhe në ambiente të mbyllura për çka i obliguam që të vendosin shërbime të sigurisë. Nuk ka vendim për institucionet. E shfrytëzoj mundësinë që tu bëj thirrje udhëheqësve të të gjitha institucioneve edhe shtetërore dhe private që t’i motivojnë të punësuarit e tyre, veçanërisht ato institucione të cilat punojnë me numër të madh të njerëzve ata të punësuar të vaksinohen.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle