0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Filipçe: Masat e reja nuk krijojnë “ndarje mes qytetarëve”, asnjë e drejtë personale nuk është mbi të drejtën e mbrojtjes kolektive të shëndetit të qytetarëve

Shëndeti publik dhe mbrojtja kolektive janë prioritet, ndërsa masat që janë sjell janë kryesisht në atë drejtim. Ata nuk i “ndajnë qytetarët” siç ka deklaruar lideri i opozitës, por janë të domosdoshme për mbrojtjen e qytetarëve, punonjësve shëndetësor dhe vete sistemit shëndetësor, njoftoi në Fejsbuk, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke nënvizuar se këto masa praktikohen në më shumë shtete dhe tashmë po japin rezultat.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle