0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Filipçe: Gjendja epidemiologjike është e qëndrueshme

Gjendja epidemiologjike është e qëndrueshme. Trendi dyjavor po zvogëlohet me rreth 14 për qind dhe javën e kaluar ka rreth pesë për qind më pak raste të diagnostikuara në lidhje me atë të një jave paraprake dhe në spitalet ka numër më të madh të shtretërve të lirë, përfshirë edhe në Klinikën Infektive ku përafërsisht për periudhë të gjatë kohore nuk kishte vend për hospitalizimin e pacientëve, dhe i kthenin në spitalet tjera, deklaroi sot ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe pas takimi të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle